O nás

Střelecký klub byl založen v roce 1959. V roce 2009 jsme tedy oslavili 50 let existence střeleckého klubu v Porubě.
 
Klub je rozdělen do několika různě zaměřených sekcí. V současnosti existují v rámci klubu tři sekce. Jde o sekci "puškařů", "pistolářů" a "historiků". Zaměření je převážně na sportovní střelbu v puškových a pistolových disciplínách ve vzduchových a malorážních zbraních. Výjimku tvoří sekce historiků, která se specializuje na střelbu z historických zbraní, a dále pak sdružuje zájemce o rekreační střelbu z moderních zbraní. Původně vzikla tato část - sekce - jako sekce střelců černým prachem, zkráceně historici. Útlumem sportoní střelby z perkusních, křesadlových a jiných historických zbraní jsme mezi sebe vzali lidi, kteří mají zbraně moderní. Moderní zbraně, historické zbraně a zbraně jež sloužili v armádách různých států a v různých konfliktech.
 

Členství v klubu

Práva a povinosti členů jsou detailně popsány ve Stanovách klubu. Stanovy klubu vycházejí ze stanov Českého střeleckého svazu a upřesňují některé detaily členství. V případě zájmu o členství v klubu nás kontaktujte podle údajů na stránce Kontakty, kde jsou uvedeni trenéři jednotlivých sekcí, kteří Vám rádi zodpoví Vaše dotazy.
 

Popis střelnice

Střelnice je rozdělena na dvě samostatná, oddělená střeliště umožňující vzájemný nezávislý provoz.
 
Střeliště "A" má 20 střeleckých stavů umožňujících střelbu na vzdálenost až 50m, je určeno převážně pro střelbu klasických terčových disciplín. Střeliště je vybaveno zařízením pro střelbu na otočné terče na vzdálenost 25m. 
 
Střeliště "B" má 8 střeleckých stavů umožňujících střelbu na vzdálenost až 50m, Střeliště je vybaveno zařízením pro střelbu na otočné terče na vzdálenost 25m a zařízením pro střelbu na běžící terč na vzdálenost 50m.

Je zde také umístěna vrhačka terčů pro brokovou střelbu na "holuby".Je možná instalace terčových zařízení pro akční střelbu - kývaček, popperů, gongů.
 
Střelnice je v provozu denně po celý rok. Pro upřesnění provozní doby doporučujeme nahlédnout do stránek jednotlivých sekcí, kde jsou uvedeny termíny tréninků. Pokud máte zájem o komerční využití střelnice jak fyzickými, tak právnickými osobami využijte naší nabídky služeb uvedené na stránce Komerce.
 

Kde nás najdete

Z konečné tramvají Vřesinská pojedete směrem k porubskému koupališti (směr Kyjovice). Po asi jednom kilometru dorazíte k parkovišti po levé straně cesty. Odbočíte na toto parkoviště, projdete, projedete, parkovištěm a dáte se úzkou asfaltovou cestou přes pole kol černého lesíka přímo k parkovišti střeleckého klubu. Jste - li autem je dobré parkovat uvnitř areálu střelnice. Také příjezd a parkování autobusu je možné.